Ismét a tűzoltókkal érkezett a Nagyszakállú 2019. december. 09. 09:14

Heves megye kórházaiban járt a Mikulás, hogy kiossza a Heves Megyei Tűzoltó Szövetség által támogatott mikuláscsomagokat a gyógyuló gyerekeknek.

XVI. Veterán Jármű Kiállítás és III. Hajdúsági Veterán Futam 2019. december. 05. 08:43

A Veterán Kulturális Egyesület Hajdúböszörményben tizenhatodik alkalommal rendez veterán jármű kiállítást. A rendezvény egyik fő témája ezúttal minél több tűzoltó egyesület bemutatása, felvonultatása.

MSA Gallet tűzoltósisak csereprogram 2019. november. 28. 13:39

Az MSA Gallet F1 SA, F1 E és F1 S tűzoltósisakok gyártása több mint 10 éve befejeződött, idén az alkatrészellátás is megszűnt. Az elhasználódott sisakokra vonatkozó, tavasszal indult csereprogram kibővült.

Új felszerelésekkel gazdagodtak Heves megye önkéntes tűzoltói 2019. november. 27. 10:05

A felszereléseket és eszközöket kedden adták át az Egri Katasztrófavédelmi Kirendeltségen.

Mentőhelikopter vitte el a devecseri önkéntes tűzoltót 2019. november. 26. 14:03

Leesett a fáról gallyazás közben egy nagy tapasztalatokkal rendelkező kollégánk, a Devecseri Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja.

Hasznos tudnivalók: sérüléstípusok II. 2019. november. 20. 09:39

A sérülések rendkívül szerteágazóak lehetnek, és balesettől függően a könnyen kezelhetőktől az életveszélyes traumákig terjedhetnek. Néhány jellemzőbb, fontosabb sérülést érdemes áttekinteni, amelyek gyakrabban fordulhatnak elő például egy-egy közúti baleset során.

Díszelőadás a szlovén tűzoltás 150 éves jubileuma alkalmából 2019. november. 19. 08:37

Ljubjanában, a Cankar-központban (Cankarjev Dom), 2019. november 15-én zajlott az az esemény, amelyen az MTSZ-t Kovács András, a Vas Megyei Tűzoltó Szövetség elnöke képviselte.

Kilencszázhuszonötmillió forintnyi eszköz és képzés pályázatok révén 2019. november. 18. 10:28

November 15-én központi, ünnepélyes átadáson a Pest Megyei és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz tartózó szervezetek kapták meg az elnyert eszközöket, december közepéig az ország valamennyi szervezete hozzájut az igényelt eszközökhöz és felszerelésekhez, illetve képzési lehetőségekhez.