XII. Országos Tűzoltó Börze és Találkozó 2022. június. 13. 18:22

Újra Országos Tűzoltó Börze és Találkozó, két év kihagyás után, immáron a XII. alkalommal.

Országos Kismotorfecskendő-szerelési Bajnokság I. forduló – Felvidék, Szilas 2022. június. 13. 18:17

Az Országos Kismotorfecskendő-szerelési Bajnokság első fordulója Felvidéken, Szilas községben került megrendezésre 2022. június 4-én.

Füstérzékelők Nyugat-Magyarországon 2022. június. 10. 07:27

Újabb állomásához érkezett az MTSZ által szervezett kampány, amely során füstérzékelők kihelyezése és tesztelése zajlik egy éven keresztül. Ezúttal – június 9-én – a hévizi tűzoltó szertárban tartottak megbeszélést négy megye önkéntes tűzoltóságainak képviselői a célokról és az ezzel kapcsolatos feladatokról, és egyben átvették a készülékeket.

Beavatkozáson a boldogi önkéntes tűzoltók 2022. május. 31. 15:59

Árokba borult egy gépkocsi a Heves megyei Hatvan és Boldog közötti út 8-as kilométerszelvényénél múlt héten.

Hétszáz füstjelzőt tesztel egy évig a Magyar Tűzoltó Szövetség 2022. május. 30. 19:00

A lakástűz-esetek áldozatainak 90%-a a füst miatt veszíti életét. A halálesetek jelentős része megelőzhető lenne egy egyszerű füstérzékelő felszerelésével. Ezért a Magyar Tűzoltó Szövetség, a Füstmentes.hu és a MABISZ együttműködésével országos előkészítő kampányt indít, amelyben hétszáz füstjelző átadása, lakóingatlanokban felszerelése és egy évig történő utánkövetése történik meg, önkéntes tűzoltók bevonásával.

Kimagasló önkéntes eredmények a Misina lépcsőfutó versenyen 2022. május. 30. 08:43

Az ötödik Misina Tűzoltó Toronyfutó Versenyen harmincnyolc egyéni versenyző és hét páros vett részt. Mind a 438 lépcsőfokot leküzdötték azok a hivatásos-, önkéntes-, önkormányzati és létesítményi tűzoltók, akik részt vettek az idei toronyfutó versenyen Pécsett. 24 díjazottból 16 az MTSZ tagszervezeteihez tartozik.

A Magyar Tűzoltó Szövetség elismerésátadó ünnepsége Lakitelken 2022. május. 09. 13:07

A Magyar Tűzoltó Szövetség az Országos Tűzoltó Nap alkalmából 2022. május 6-án, Lakiteleken a Népfőiskola Alapítvány Kölcsey termében ünnepséget szervezett, amelyen Dobson Tibor tű. vezérőrnagy, a MTSZ elnöke, a Magyar Tűzoltó Szövetség szakmai és társadalmi céljai támogatása érdekében kifejtett munkáért Gróf Széchenyi Ödön emlékérem, Gróf Széchenyi Ödön emlékplakett, és Szent Flórián emlékérem elismeréseket adott át.

Hősi halottakra emlékezett a Magyar Tűzoltó Szövetség május 7-én 2022. május. 09. 13:05

A Magyar Tűzoltó Szövetség együttműködve a Nemzeti Örökség Intézetével, a Magyar Kormány, a Miniszterelnökség és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával létesített Nemzeti Tűzoltó Emlékhelyet 2022. május 7. szombat, 11.00 órakor felavatta.