Nagyot versengtek az önkéntes tűzoltók Füzesabonyban

2019-05-28 14:23:46

A Heves Megyei Tűzoltó Szövetség már évtizedek óta rendez tűzoltó versenyt a megye önkéntes tűzoltói részére, melyet a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság is támogat. Idén, május 25-én a füzesabonyi lövészpályán tíz településről huszonkét lelkes önkéntes csapat mutatta meg felkészültségét a kicsit sáros pályán.

A Heves Megyei Tűzoltó Szövetség fennállása óta minden évben megrendezi a megyei tűzoltó versenyt mind hagyományőrző vizes, mind CTIF versenyszámokkal. Mindkét versenyen férfi, női, fiú és leány kategóriában indultak csapatok. A rendezvényt jelenlétével megtisztelte Csontos Ambrus tű. dandártábornok, a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője, Nagy Csaba, Füzesabony polgármestere és Füzy Andrea, a Heves Megyei Tűzoltó Szövetség elnöke. Nagy Csaba köszöntőjében megemlékezett Nagy Gábor tű. alezredesről, Füzesabony város egykori tűzoltóparancsnokáról, aki tizenöt éve hunyt el, a mostani versenyt az ő tiszteletére rendezték meg. Ezt követően a tűzoltó szövetség elnöke köszöntötte a megnyitón megjelent kétszáznál is több versenyzőt, eredményes és sportszerű versenyzést kívánt a résztvevőknek, majd megnyitotta a versenyt. Az időjárás napsütéses meleggel kedvezett az ausztriai Seefeld-Kadolzból, Abasárról, Bélapátfalváról, Bükkszékről, Füzesabonyból, Gyöngyöshalászról, Parádról, Szilvásváradról, Tiszanánáról valamint Vámosgyörkről érkező csapatoknak. Ezt követően kezdődött a versengés, öt vizes és két CTIF pályán. Hagyományőrző kategóriákban felnőtteknek kismotorfecskendő-szerelés, a gyerekeknek egy tűzoltási vizes szerelés, valamint mindkét kategóriában váltófutás volt a feladat. CTIF kategóriában a felnőttek és gyerekek egyaránt oltási gyakorlatot hajtottak végre, majd egy akadályokkal teli pályát is le kellett küzdeniük. A verseny végén a „füzesabonyi törpök” tartottak tűzoltási bemutatót majd a füzesabonyi önkéntesek, közösen a helyi katasztrófavédelmi őrs hivatásos tűzoltóival, egy roncsvágási és mentési feladatot szemléltettek a kíváncsiskodóknak. A legeredményesebb csapatoknak járó vándorkupát női és férfi kategóriában is az abasári önkéntes tűzoltók vihették haza.

Fotó: Nagy Csaba tű. ftőrm.