Tűzoltók segítségnyújtása a menekülteknek

2022-02-28 11:28:04

Tűzoltó szervezeteink minden helyzetben a bajbajutottak segítségére sietnek; így van ez most is. A magyar-ukrán határon kialakult helyzetre tekintettel a Magyar Tűzoltó Szövetség is tervezi a segítségnyújtást.

Ennek érdekében a megyei tűzoltó szövetségek útján fordult az önkéntes tűzoltó egyesületekhez, önkormányzati és létesítményi tűzoltóságokhoz, hogy a helyi lehetőségeket (önkormányzat, civil szervezetek) felmérve segítsenek a bajba jutott embereknek.

Óriási összefogás alakult ki az országban. A határra érkezők Záhony, Lónya, Barabás, Beregsurány és Tiszabecs településeket és környékét érintik. A hidegre forduló idő tovább rontja a hosszú ideje úton lévők, menekülők életkörülményeit, ezért még indokoltabb a gyors segítségnyújtás.

Amire a leírások szerint a legnagyobb szükség van:

• csomagolt és friss szendvics
  • rostos üdítők a gyerekeknek, maximum 1 literes mentes, víz, ice teák
  • csokoládé, lehetőleg gyerekbarát
  • gyümölcs (banán és alma)
  • tea és kávé, cukor, tej
  • ropi és keksz
  • kakaós tej gyerekeknek, kicsi szívószálas
  • tisztasági kendők és zsebkendő, alufólia
  • esőkabát, pokróc
  • női higiéniai termékek

Kérjük, hogy a felajánlásokat jelezzék a megyei tűzoltó szövetségek felé! Lehetőség szerint több egyesület közösen szervezze meg a szállítást.

A felajánlásokat a Magyar Tűzoltó Szövetség égisze alatt kezeljük, de minden esetben jelezve a külső felajánlókat is (pl. egy adott önkormányzat vagy szervezet gyűjt és az ÖTE szállít).

Fontos: az adományok fogadására a Kárpátalja Ház (Kisvárda, Szent László utca 58. tel: 45/411-920, email: info@karpataljahaz.hu, vezető: Bodrog László) vállalkozott, előzetes egyeztetés alapján – ők gondoskodnak a segélyszállítmányok határra, vagy azon túli magyarlakta kárpátaljai településekre juttatásáról. Indulás előtt javasolt az érkezés időpontját és szállítmány tartalmát a Kárpátalja Ház munkatársával egyeztetni a megjelölt elérhetőségeken.